Nieuws
Gepubliceerd
20 mei 2001

Heeringa et al. deden in H&W-nummer 4 verslag van anorexie als bijwerking van SSRI's. Minder eetlust is vervelend, maar heeft meestal geen ernstige gevolgen. SSRI's kunnen echter ook een hyponatriëmie geven, met soms ernstige neurologische gevolgen. De hyponatriëmenie kan asymptomatisch zijn, maar zich ook uiten in anorexie, misselijkheid, braken, verminderd bewustzijn, ataxie en psychose. Sinds de introductie van SSRI's is het aantal beschreven patiënten met deze bijwerking gestegen. De klachten zouden met name bij ouderen optreden. 1 In een klein case-control onderzoek was de kans op een hyponatriëmie bij SSRI-gebruikers 3 maal groter dan bij gebruikers van andere antidepressiva. 2 Gezien het toenemend gebruik van SSRI's ook bij ouderen is voorzichtigheid dus op zijn plaats. (JZ)

Literatuur

  • 1.Van den Akker VGA, et al. Een veel voorkomend en soms ernstig probleem; hyponatriemie door antidepressiva. Pharm Weekbl 200l;136:456-60.
  • 2.Movig KLL. Een grotere kans op hyponatriemie. Pharm Weekbl 2001;136:4561-3.

Reacties

Er zijn nog geen reacties

Verder lezen