Diagnostiek
Is Dientamoeba fragilis-diagnostiek bij volwassenen zinvol?
Een 28-jarige vrouw met prikkelbaredarmsyndroom (PDS) bezoekt voor de derde keer de huisarts vanwege maandenlange buikpijn en diarree, soms afgewisseld met obstipatie. Hoewel er geen alarmsymptomen zijn, vraagt zij om onderzoek naar Dientamoeba fragilis. Ze herkent de klachten die hierover beschreven zijn op de website van het MDL-fonds en heeft twijfels bij de PDS-diagnose. Het laboratorium voert hiervoor echter geen diagnostiek meer uit.
Gratis verder lezen?
H&W biedt geïnteresseerden de mogelijkheid om één artikel per 2 maanden gratis te lezen. Ben je geïnteresseerd in dit artikel? Voer je e-mailadres in en ontvang het artikel gratis in je inbox.
Door gebruik te maken van dit aanbod ga je akkoord met de privacyverklaring en ontvang je per aanvraag maximaal 3 e-mails van H&W.
Abonnement afsluiten?
- Onbeperkt toegang tot alle artikelen
- 11 x tijdschrift Huisarts & Wetenschap
- Ontvang elke week de H&W-nieuwsbrief
- Beluister wekelijks de H&W Podcast
- Draag vanuit jouw expertise bij aan artikelen, samen met andere artsen en onderzoekers
Kies je abonnement
Al abonnee of NHG-lid? Log hier in