Onderzoek
Nifedipine helpt niet bij chronische perniones
Het voorschrijven van nifedipine bij chronische perniones vindt steun in enkele niet-placebogecontroleerde onderzoeken en een kleine RCT van Rustin et al. uit 1989. Doel van het onderzoek van Ibo Souwer, Hans Bor, Paul Smits en Toine Lagro-Janssen was het bevestigen van de veronderstelde superioriteit van 60 mg nifedipine per dag in vergelijking met een placebo voor de behandeling van chronische perniones in de eerste lijn.
Gratis verder lezen?
H&W biedt geïnteresseerden de mogelijkheid om één artikel per 2 maanden gratis te lezen. Ben je geïnteresseerd in dit artikel? Voer je e-mailadres in en ontvang het artikel gratis in je inbox.
Door gebruik te maken van dit aanbod ga je akkoord met de privacyverklaring en ontvang je per aanvraag maximaal 3 e-mails van H&W.
Abonnement afsluiten?
- Onbeperkt toegang tot alle artikelen
- 11 x tijdschrift Huisarts & Wetenschap
- Ontvang elke week de H&W-nieuwsbrief
- Beluister wekelijks de H&W Podcast
- Draag vanuit jouw expertise bij aan artikelen, samen met andere artsen en onderzoekers
Kies je abonnement
Al abonnee of NHG-lid? Log hier in